| guarantee reliabilty

powrót

Branża energetyczna

Kable najwyższych napięć 110kV - 420kV

Prysmian Cables and Systems Oy (dawniej NOKIA Cables a później PIRELLI) jest wiodącym producentem kabli NWN na świecie. Posiada długą tradycję i bogate doświadczenie w ich produkcji i instalacji. Fabryka w Pikkala pod Helsinkami (Finlandia) istnieje od 1912 roku i należy do najnowocześniejszych zakładów produkujących kable na potrzeby rynku energetycznego. W Polsce fińska kablownia z Pikkala obecna jest od ponad 30 lat i posiada długą listę referencyjną. Do roku 1996 kablownia w Pikkala produkowała kable jako Nokia Cables. W 1996 roku Nokia Cables stała się częścią grupy kapitałowej NKF. Na początku roku 2000 sektor kabli elektroenergetycznych oraz przemysłowych został przyłączony do Pirelli Cables and Systems S.p.A. zaś od 3 października 2005 kablownia funkcjonuje pod nazwą Prysmian Cables and Systems Oy.

Prysmian Cables and Systems Oy wchodzi w skład dywizji Cables and Systems Sector, zajmującej się produkcją kabli od roku 1870. Dywizja Cables and Systems posiada ponad 65 kablowni w 20 krajach na wszystkich kontynentach. Dodatkowo firma posiada rozbudowaną sieć biur sprzedaży i przedstawicielstw handlowych na całym świecie. W Polsce przedstawicielem kablowni w Pikkala, Prysmian Cables and Systems Oy jest firma SAE OiZ Sp. z o.o./Sp.k.

Systemy kontroli jakości ISO 9001 oraz ochrony środowiska ISO 14001, które obowiązują w Prysmian Cables and Systems Oy, zostały potwierdzone certyfikatami wystawionymi przez Lloyd`s Register Quality Assurance Limited.